Wakacje nad morzem - tylko u nas! Czekamy na Ciebie! ZADZWOŃ: 505 707 985
Menu

10 lip 2017 | dodaj pierwszy komentarz

Atrakcje Ustronie Morskiego – gdy pada

„Co robić na wakacjach, gdy deszcz i wichura?”

 

Dzieci mają wakacje, Wy wreszcie dostaliście urlop, a prognoza pogody na najbliższe dni wygląda naprawdę zachęcająco. Ale co robić, gdy urlop trwa a pogoda za oknem nie nastraja zbyt optymistycznie?

Brzydka pogoda to nie powód żeby rezygnować z wyjazdu na wakacje! Dlaczego Wasze pociechy mają się nudzić w domu, skoro u nas znajdziecie mnóstwo atrakcji nawet w deszczowy dzień.

Mimo że Ustronie Morskie to niewielka miejscowość, to możecie się zdziwić, jak wiele ciekawych atrakcji czeka tutaj na Was. Jeszcze nie zdążycie wjechać do centrum Ustronia, a już na ulicy Kołobrzeskiej wita Was Skansen Chleba.

1

Gdy wejdziecie do tego uroczego domku, już od progu poczujecie cudowny zapach świeżo pieczonego chleba. Pierwsze co zobaczycie to przytulny i swojski klimat tego uroczego miejsca oraz kosz pełen najróżniejszych bochenków chleba – razowy, orkiszowy, pytlowy, na miodzie i nie tylko. Uprzedzam pytanie – tak, oczywiście można każdego skosztować. Pomogą Wam w tym dawne krajalnice ręczne. Nikt nie wydziela porcji, w związku z czym nie polecam zwiedzania Skansenu Chleba po obiedzie J Chlebek smakował? To idźmy dalej. Teraz znajdziecie się w wielkiej izbie, gdzie prowadzone są zajęcia edukacyjne dotyczące młynarstwa i piekarnictwa. Możecie nawet samodzielnie upiec chleb w piecu opalanym drewnem! Jest również możliwość spróbowania staropolskiego jadła. Znajdziecie tutaj również ozdobne stemple, którymi można ozdabiać różne rzeczy, np. pocztówki. Będzie to z pewnością świetna pamiątka.

W Ustroniu Morskim każdy znajdzie coś dla siebie. Dla kinomaniaków proponuję oczywiście kino, jednak nie takie zwykłe. Jest to kino 7D! Ale to nie wszystko, ponieważ w Ustroniu Morskim do wyboru są 2 kina tego typu. KINO 7D MAX znajdujące się przy ulicy Bolesława Chrobrego oraz CINEMA 7D – SYMULATOR, które znajdziecie przy ulicy Nadbrzeżej. Oba kina oferują niesamowite i ekscytujące przeżycia. Mnóstwo efektów specjalnych przeniesie Was do zupełnie innego świata i poczujecie się jakbyście naprawdę tam byli. Nie zdziwcie się, jeśli podczas seansu nagle pochlapie Was woda, czy coś dotknie Waszych nóg. To tylko niewielki ułamek tego, czego doświadczycie w obu kinach.

Dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie świetnym miejscem na pochmurny dzień będzie Centrum Sportowo – Rekreacyjne „HELIOS”. Główną atrakcją tego miejsca jest aquapark, składający się basenów otwartego i krytego oraz atrakcji takich jak zjeżdżalnie i rynny wodne. Basen kryty składa się z dwóch części: basenu sportowego dla osób umiejących pływać oraz płytszego basenu dostosowanego specjalnie dla dzieci i osób nieumiejących pływać. Oczywiście, gdy będziecie zmęczeni pływaniem możecie zrelaksować się w jednym z wielu jaccuzi. Na obszarze aquaparku możecie skorzystać również z sauny i tu do wyboru sauna sucha i parowa.

2

 

3

W ofercie centrum „HELIOS” znajduje się również dwutorowa kręgielnia

4

 

oraz na zewnątrz korty tenisowe z nawierzchnią sztuczną, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna.

Opuszczając Ustronie Morskie i zmierzając w stronę Kołobrzegu, tuż przed wjazdem na teren zabudowany miasta, znajduje się Centrum Atrakcji Wojskowych „BASTION”. Jest to prawdziwa przygoda dla fanów wojska. W ukrytej wśród drzew i krzewów twierdzy można podziwiać wiele różnych rodzajów sprzętów wojskowych, spróbować swoich sił na strzelnicy, a także przejechać się po poligonie prawdziwym czołgiem i innymi pancernymi pojazdami. Wszystkiemu towarzyszy prawdziwie wojskowy nastrój, gdyż sprzęt pancerny jest autentyczny, zabawa odbywa się na prawdziwym poligonie, goście noszą na głowach hełmofony, w tle słychać muzykę wojskową i jest nawet kuchnia polowa. Jest to z pewnością gwarancja świetnej zabawy nawet podczas niepogody – przecież żołnierze muszą pracować w każdych warunkach. :)

5

 

 

Kolejną atrakcją z kategorii „wojsko”, której z pewnością nie możecie przegapić jest Muzeum Oręża Polskiego mieszczące się w zabytkowym pałacu Braunschweigów, co dodatkowo wprowadza w nastrój sprzyjający oglądaniu wystawionych w nim eksponatów. Muzeum oferuje pięć ciekawych wystaw stałych oraz wystawy czasowe.

Przedstawiam krótką prezentację wystaw stałych:

  • Zaślubiny z morzem – wystawa prezentuje wszystkie znane fakty z historii związane z zaślubinami Polski z morzem, wykorzystując przy tym nowoczesne rozwiązania aranżacyjne oraz wystawiennicze. Dowiecie się z niej wielu ciekawych rzeczy począwszy od symboliki wody, poprzez uroczyste zaślubiny w średniowieczu, aż po wydarzenia z czasów powrotu Polski nad Bałtyk (zaślubiny w Pucku i Kołobrzegu).

6

  • Zbiory metrologiczne – jest to niesamowita kolekcja narzędzi pomiarowych, w której znajdziecie bogaty zbiór wag różnego rodzaju – szalkowych, sprężynowych, przesuwnikowych, dziesiętnych. Królową tego zbioru jest kołobrzeska waga ratuszowa z 1680 roku. Oprócz wag wystawa prezentuje także zbiór akcesoriów do wag (odważników, korcy, pojemników) oraz specjalistyczne miary warsztatowe (zegarmistrzowskie, szewskie, drukarskie, geodezyjne). Mimo że królowa jest tylko jedna, to na Waszą uwagę zasługują również odważnik z herbem Gdańska oraz kolekcja wag typu Berangera i Robervala. Co ważne jest to jedna z nielicznych wystaw tego rodzaju w Polsce, więc tym bardziej warto odwiedzić to muzeum.

7

  • Dzieje Kołobrzegu – podczas zwiedzania tej wystawy poczujecie się jak posiadacze magicznej kapsuły do podróży w czasie. Najpierw odwiedzicie wczesne średniowiecze, gdzie znajdziecie się w ówczesnym grodzie, a następnie przejdziecie przez kolejne etapy historii miasta (miasto lokacyjne, miasto twierdzę i uzdrowisko). Na każdym etapie znajdziecie bogatą kolekcję zabytków archeologicznych, sztuki zdobniczej oraz malarstwa. Oprócz tego będziecie mogli dokładnie obejrzeć gród kołobrzeski dzięki jego makiecie oraz dowiedzieć się jakie były sposoby warzenia soli.

8

  • Archeologia pól bitewnych – pod nazwą tej wystawy kryje się dość nowa dziedzina, ponieważ archeologią pól bitewnych zaczęto się zajmować dopiero w latach 60. XX wieku w Europie Zachodniej, a w Polsce 10 – 15 lat później. Jednak dzięki burzliwej historii Polski w muzeum Oręża Polskiego możecie podziwiać znaleziska z większości wojen współczesnej Europy.
  • Dzieje Oręża Polskiego – dzięki tej wystawie poznacie historię polskiej wojskowości od średniowiecza aż do współczesności. Obejrzycie bogaty zbiór broni począwszy od bardziej prymitywnej (groty strzał, ostrogi, włócznie i topory), poprzez broń średniowieczną (drzewcową, kolną, sieczną i miotającą), eksponaty dotyczące walk na morzu (kompasy, kotwice, modele okrętów) oraz zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych. Zobaczycie także kolekcję broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych, co da Wam dobry wstęp do prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii, która znajduje się w sali techniki oraz na wystawie plenerowej.

9

10

Jeśli dobrnęliście do tego momentu – gratulację. Zatem jedziemy dalej! J Kolejną atrakcją jaką mam Wam do zaoferowania jest – uwaga – kolejne muzeum! Nie jest to jednak zwykłe muzeum. Myślę teraz mianowicie o MUZEUM 6D – MASZOPERIA. Zwiedzanie tego miejsca to naprawdę nadzwyczajne doświadczenie i wiem co mówię, ponieważ jest to jedyna taka atrakcja w Europie. W tym muzeum nie musicie szeptać, a wszystkie eksponaty można dotknąć. Ekspozycja składa się z aż 500m2 malowideł w technologii 3D, po których oprowadzi Was lektor zabierając Was w niezwykłą morską podróż do roku 1913, a na całej drodze będą Wam towarzyszyć efekty specjalne (np. mgła, zapach, wiatr, bańki mydlane, ruchoma podłoga i wiele innych). Czy to nie jest najlepsze muzeum jakie można sobie wyobrazić?

11

Kolejne niesamowite miejsce, które Wam przedstawię to Miasto Myszy. Tak, tak. Myszy mają swoje własne małe miasto w Kołobrzegu i mieszka ich tam ok 500 osobników różnych rodzajów. Spotkacie tam myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie. Aby myszkom dobrze się żyło, wnętrze ich miasta odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem, którymi przemieszczają się do sal w różnych stylach. Są sale stylizowane na KOSMOS w świetle UV, zimę, wakacje, miasteczko, a nawet tropiki (o czym pewnie każdy z nas teraz marzy J). Oprócz tych niesamowitych stylizacji sale są umeblowane małą mysią architekturą – domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. Odwiedzając urocze myszki zobaczycie ich codzienne życie – jak radzą sobie w zimowych warunkach czy tropikach, jak wypoczywają na wakacjach, a nawet jak rodzą się nowe małe myszki.

12

Jeśli ktoś nie lubi gryzoni, może bardziej przypadnie mu do gustu życie zwierząt wodnych. Odwiedzając kołobrzeskie oceanarium zobaczycie wiele niesamowitych okazów z Morza Czerwonego, Oceanu Spokojnego i Indyjskiego oraz ryby z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W stałej ekspozycji oceanarium znajduje się szeroka gama słodkowodnych i słonowodnych tropikalnych gatunków ryb (zobaczycie m.in. płaszczki, mureny, skrzydlice, nadymki, a nawet rekiny!), koralowców, ukwiałów. Cała wystawa utrzymana jest w scenerii środowiska wodnego, więc będziecie mogli zobaczyć zwierzęta  w  warunkach  zbliżonych  do ich środowiska naturalnego.

13

Być w nad morzem, w okolicach Kołobrzegu i Gąsek i nie zobaczyć zjawiskowych latarni morskich w tych miejscowościach? Niedopuszczalne. Dlatego polecam wybrać się w odwiedziny do Kołobrzegu, gdzie możecie wejść na 26 metrową latarnię morską i przy okazji zwiedzić muzeum minerałów, które jest już w cenie biletu. Znajduje się ono w podziemiach latarni morskiej, a ekspozycja składa się z kilkuset okazów z całego świata (m.in. z Madagaskaru, Brazylii, Maroka i Rosji) umieszczonych w kilkunastu przeszklonych witrynach.

14

15

Natomiast druga latarnia morska, o której mowa, czyli ta w Gąskach ma wysokość aż 50,2m! Jest to budynek z końca XIX wieku, a na taras na jego szczycie prowadzi aż 190 krętych, granitowych schodów, więc trzeba się nieźle namęczyć żeby tam wejść, ale z pewnością warto.

16

Wróćmy jeszcze na chwilę do Kołobrzegu. Przy ulicy ppor. Edmunda Łopuskiego znajdziecie duży kompleks o nazwie MILENIUM. Czeka tam na Was kilka atrakcji m.in. aquapark i sala zabaw dla dzieci. Miłośnikom pływania i wodnego szaleństwa polecam kompleks basenowy aquapark z  widownią na 130 miejsc, podświetlanym basenem sportowym 25 m x 12,5 m oraz basenami rekreacyjnym w tym brodzik dla dzieci o głębokości 40cm. Oprócz tego znajdziecie tam takie atrakcje, jak dwie zjeżdżalnie rurowe, kaskady, bicze wodne,  dzika rzeka, parasol wodny, ścienne hydromasaże, gejzer, leżanki do hydromasażu, przeciwprądy, a gdy będziecie zmęczeni zabawą możecie zrelaksować się w jednym z 4 jaccuzi, łaźni parowej lub saunie.

17

Jeśli po wodnym szaleństwie Twoje pociechy wciąż mają pełno energii, możesz je zabrać do sali zabaw dla dzieci „Piotruś”. Czeka tam na nie wielopoziomowy tor przeszkód, zjeżdżalnie rurowe, otwarte, mostki, kładki wietnamskie, maglownice, zamek powietrzny do skakania, a także 8 suchych basenów z tysiącem miękkich kuleczek. Dzieci będą przeszczęśliwe bawiąc się wśród tych atrakcji, a dla rodziców zostało przygotowane miejsce, w którym będziecie mogli napić się kawy i chwilę odpocząć.

18

Ostatnią atrakcją, którą chcę Wam zaproponować jest Pomerania Fun Park, czyli największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się on 14km od Kołobrzegu w miejscowości Pyszka, a jego powierzchnia to ponad 30 hektarów, na których znajdują się niesamowite atrakcje dla całej rodziny. Park ma Wam do zaoferowania atrakcje zewnętrzne (sezonowe) i wewnętrzne (całoroczne) oraz dwie restauracje i liczne punkty gastronomiczne. Na terenie Pomerania Fun Park organizowane są również różne imprezy i koncerty. Ponieważ tematem mojego artykułu jest „Co robić na wakacjach, gdy deszcz i wichura?”, skupię się przede wszystkim na atrakcjach znajdujących się w hali. Na powierzchni 3000m2 znajdują się różne atrakcje dostosowane do wieku dziecka, m.in. tradycyjne place zabaw typu małpi gaj, zjeżdżalnie tradycyjne, rolkowe i tubowe, baseny z kulkami, trampoliny, strefa boisk, kolejka, automaty, a to wszystko utrzymane w bajkowej scenerii. W hali znajdziecie także restaurację ze zdrową żywnością oraz 5 tematycznych pokoi przygotowanych specjalnie pod przyjęcia urodzinowe.

19

Wychodząc z hali czeka na Was jeszcze więcej atrakcji. Na terenie parku znajdziecie karuzele o różnym stopniu „ekstremalności”,

20

wioskę wikingów (gdzie dowiecie się jak wyrabia się broń, przygotowuje jedzenie czy lepi garnki, a doświadczeni wojowie przeszkolą Was w sztuce wojennej oraz poznacie innych mieszkańców wioski)

21

oraz będziecie mogli wyszaleć się razem z dziećmi na ogromnych dmuchańcach lub ciekawych konstrukcjach do wspinania, ślizgania i huśtania.

22

Twórcy Pomerania Fun Park pomyśleli także o najmłodszych i stworzyli „Maluszkowo”, czyli specjalną strefę dla dzieci w przedziale wiekowym od 2 do 4 lat, która zapewni im bezpieczną i dostosowaną do ich wieku zabawę.

23

 

Mam nadzieję, a nawet powiem więcej, jestem wręcz pewna, że przekonałam Was, że pomimo niesprzyjającej pogody można się u nas świetnie bawić. Tak jak mieliście okazję zauważyć w naszej okolicy jest wystarczająco dużo atrakcji żeby każdy znalazł coś dla siebie i jeszcze się okaże, że zabraknie Wam czasu żeby zobaczyć wszystko, co sobie zaplanujecie. Z mojej strony życzę udanej zabawy i czekam na relacje z odwiedzin w przedstawionych miejscach (oczywiście same pozytywne) :)

 

 

 

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Opinie o Muzeum 6 D – Maszoperia | Dladziecikolobrzeg.pl - […] 10.07.2017 Pole namiotowo – campingowe „Pod Brzozami” […]

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress