O FUNDACJI

 

Fundacja Mikołajek Nadmorski została powołana do życia w lipcu 2015 przez późniejszego prezesa jej zarządu – Jakuba Grajka. Jego ideą było, aby pogodzić prowadzenie szybko rozwijającej się firmy z szeroko pojętą działalnością charytatywną i społeczną.

 

„Po studiach filozoficznych przyszedł czas aby poznane idee zacząć wprowadzać w życie, aby zamknąć książki i zwrócić się w stronę człowieka.”

Mikołajek Nadmorski to fundacja stworzona przez lokalnego patriotę – miłośnika Gminy Ustronie Morskie.

„Ustronie Morskie dało mi wspaniałe dzieciństwo, ukształtowało światopogląd, wyryło najlepsze wspomnienia, pozwala utrzymać rodzinę i rozwijać się zawodowo. Przyszedł czas zacząć się odwdzięczać!”

Jakub Grajek

Prezes Fundacji

Jakub Grajek od dawna odczuwał potrzebę podjęcia pozytywnych działań na rzecz gminy i jej mieszkańców. Przecież Ustronie Morskie to naprawdę wyjątkowe miejsce, zasługuje na to by je promować! Owocem jego wieloletnich przemyśleń i planów jest właśnie Mikołajek Nadmorski. Postawił on na kilka zasadniczych płaszczyzn, na których ma działać powołana przez niego fundacja, jednocześnie wyznaczając jej cele statutowe:

  1. Wspieranie turystyki na terenie Gminy Ustronie Morskie
  2. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na terenie Gminy Ustronie Morskie
  3. Wspieranie edukacji, oświaty i wychowania na terenie Gminy Ustronie Morskie
  4. Wspieranie ochrony i promocji zdrowia na terenie Gminy Ustronie Morskie.

Spektrum działania fundacji jest na tyle szerokie, że obejmuje wszystkie najważniejsze dziedziny życia jej mieszkańców. Innymi słowy: jesteśmy w stanie pomagać wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Realizując swoje cele statutowe fundacja w ramach swojej działalności ma możliwość organizowania imprez promujących Ustronie Morskie lub propagujących aktywny i zdrowy wypoczynek nad Bałtykiem a także organizowanie przedsięwzięć, które mają na celu promocję zdrowia, edukacji, ochrony zdrowia i wychowania na terenie naszej gminy. Całość działań może być prowadzona bezpośrednio na terenie gminy ale też w mediach społecznościowych.

DZIAŁALNOŚĆ FUNDACJI

 

Fundacja Mikołajek Nadmorski działa od lipca 2015 roku i już wtedy rozpoczęto pierwsze działania promujące Ustronie Morskie wśród odwiedzających gminę turystów.

Największym przedsięwzięciem prowadzonym cyklicznie w każdym sezonie letnim są bezpłatne zajęcia dla dzieci odwiedzających pole namiotowo-kempingowe „Pod Brzozami” mające na celu poznawanie Ustronia Morskiego. Nasi wolontariusze całe wakacje prowadzą codzienne animacje dla najmłodszych turystów na brzozowej świetlicy. Zajęcia te, poza integracją i wspólną zabawą, mają też na celu promowanie naszej gminy. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zabawach i warsztatach dotyczących Ustronia Morskiego. Tematy takich zajęć są różne, wśród tych najbardziej popularnych można wyróżnić:

  • Warsztaty plastyczne pt. „Z czym ci się kojarzy Ustronie Morskie?”
  • Gra aktywizująca pt. „Czy znasz to miejsce w Ustroniu Morskim?”
  • Quiz o Ustroniu Morskim
  • Warsztaty malarskie pt. „Bałtyk – wspomnienie z wakacji”
  • Warsztaty rękodzieła pt. „Ustronie Morskie – moje miejsce na ziemi”

W zajęciach jednorazowo bierze udział nawet do trzydziestu dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Fundacja zapewnia dzieciom materiały i narzędzia, a doświadczeni wolontariusze prowadzą zajęcia absolutnie nieodpłatnie.

Mikołajek Nadmorski w miarę swoich możliwości zajmuje się też działalnością naukowo-poznawczą. W sezonie letnim 2016 fundacja prowadziła wśród wczasowiczów odwiedzających pole namiotowo-kempingowe akcję „Oznacz się na mapie”. Każdy kto chciał mógł wbić szpilkę na mapie Polski w miejscu, z którego przyjechał do Ustronia Morskiego. Te właśnie szpilki, skrupulatnie potem zliczone, były postawą do stworzenia mapy ruchu turystycznego, która w czytelny sposób pokazała, z których województw na pole namiotowo-kempingowe przyjeżdża najwięcej turystów. Mapa ta jest również odzwierciedleniem ogólnej tendencji ruchu turystycznego dla Ustronia Morskiego: najwięcej wczasowiczów przyjeżdża do nas z Wielkopolski i ze Śląska. Więcej informacji na temat mapy ruchu turystycznego 2016 można znaleźć tutaj:

Fundacja Mikołajek Nadmorski nie boi się również wyzwań edukacyjnych. W roku szkolnym 2017/2018 członkini zarządu fundacji prowadziła zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach umowy wolontariatu podpisanej z dyrekcją szkoły w Ustroniu Morskim. Lekcje wyrównawcze szybko przerodziły się kółko matematyczne na które uczęszczali nie tylko uczniowie nie nadążający z przyswajaniem materiału. Wolontariuszka, posiadająca oczywiście uprawnienia pedagogiczne, prowadziła zajęcia nieodpłatnie dwa razy w tygodniu – ze względu na duże zainteresowanie. Brała również udział w zajęciach świetlicowych.

Współpraca ze szkołą w Ustroniu była bardzo owocna, dlatego Fundacja Mikołajek Nadmorski z przyjemnością wróci do prowadzenia lekcji w ramach wolontariatu, jeżeli tylko będzie taka potrzeba.

DANE FUNDACJI

ZARZĄD FUNDACJI

Jakub Grajek – prezes

Olga Grajek – członek

Halina Grajek – członek

STATUT FUNDACJI

zobacz / pobierz TUTAJ:

DANE REJESTROWE

Fundacja Mikołajek Nadmorski

Targowa 1/3

78-111 Ustronie Morskie

NIP 6711818123

REGON 362130015

KRS 0000569400

RAPORTY

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube