Jeśli śledzicie na bieżąco naszą fejsbukową stronę, wiecie, że po raz kolejny sponsorujemy wydarzenie kulturalne. Miało być kameralnie, a okazuje się, że KOSZAL-INK  ma szansę stać się całkiem poważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Pomorza zachodniego. Ale zacznijmy od początku…

Po raz pierwszy w Koszalinie będziemy mogli spotkać wielu artystów sztuki tatuażu w jednym miejscu. Już 21 marca o godzinie 12-tej rusza Festiwal Tatuażu KOSZALink w Klubie Kreślarnia przy ul Rejtana 17 w Koszalinie. Kreślarnia to znany klub studencki znajdujący się w samym sercu miasteczka akademickiego Politechniki Koszalińskiej.

plakat

 

Weźmie w nim udział ponad dwudziestu wystawców, a program imprezy zapowiada bogactwo wrażeń nie tylko artystycznych.

Do teraz swój udział zgłosili m.in.:

 • Gura Tattoo Art / Koszalin
 • Tattoonel / Koszalin
 • Cube Tattoo / Kołobrzeg
 • Michał Urbańczyk / Gościno
 • Stay True Tattoo / Koszalin
 • CejnTattoo / Koszalin
 • Goud Tattoo / Rumia
 • B’ink tattoo studio / Świnoujście
 • Yakuza Tattoo Studio / Warszawa
 • Studio Craft / Szczecin
 • 13 Tattoo Studio / Szczecin
 • Alchemia Tattoo Cirrus / Olsztyn
 • Łysy Tattoo  / Ostrołęka

 

Oczywiście głównym wydarzeniem takiej imprezy jest konkurs. W Koszalinie nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

1.tatuaż dnia

2. tatuaż kolorowy mały

3. tatuaż kolorowy duży

4. tatuaż czarno-biały mały

5. tatuaż czarno-biały duży

Każdy ze zwycięzców, oprócz nagród otrzyma tabliczkę pamiątkową, która zawiśnie w studiu wygranych:

tabliczka gratulacyjna

to właśnie takie dyplomy świadczą o umiejętnościach tatuatorów.

 

Oprócz konkursu będzie mnóstwo wrażeń. Załoga z banana-ink.pl da możliwość każdemu, aby wykonał swój pierwszy tatuaż prawdziwą maszynką. Jak? Nazwa wyjaśnia chyba wszystko – będzie można dziarać banany (tak, takie owoce 🙂 ). Załoga zapozna każdego chętnego z wymogami dotyczącymi higieny tatuowania, wyjaśni, w jaki sposób działa maszynka, no i pomoże w wykonaniu tatuażu.

bananaink

Co jeszcze? Koncerty! Tam gdzie tatuaże, tam muzyka. W Koszalinie usłyszycie m.in. Oil Stains – gdyńsko – koszaliński duet, który swoją muzykę określa jako „Root Rock Power”,a jego członkowie obiecują zapewnić swoim słuchaczom melodię, rytm, lirykę, furię i urok osobisty; oraz koszaliński Duet Skarpety, czyli covery muzyki rockowej i popowej w najlepszym, akustycznym wydaniu.

Dla tych, którym wrażeń będzie ciągle mało, swoje umiejętności zaprezentują dziewczyny z Polefit Studio Pole Dance & Fitness z Koszalina.

poledance

Wśród wielu wystawców spotkacie również nasze zaprzyjaźnione kołobrzeskie studio Maya Tattoo, którego właściciel jest autorem m.in. znanych Wam chyba tatuaży:

mayatattoo

O klasie Krzysztofa MAYI Rucińskiego świadczy chociażby to, że na koszalińskim konwencie pojawi się w roli jurora. Zresztą nie ma się co dziwić, Maya tatuuje już od 20 lat, zmierzył się z niejednym tematem i niejednym kawałkiem skóry. Jest uznanym artystą nie tylko na Pomorzu, jego twórczość znajdziecie zarówno na fejsbukowej stronie studia TUTAJ , jak i na klasycznej www.mayatattoo.pl . Widzicie, jak to się wszystko łączy? Brzozy -> Prezes -> Maya Tattoo -> Koszal-INK…

mayatattoo noga

… A to jeszcze nie koniec 🙂 Krzysztof MAYA Ruciński oprócz tego, że jest stworzycielem urody naszego Prezesa (hehehe) oraz jednym ze słynniejszych tatuatorów na Pomorzu, jest również muzykiem. Grał punk rocka, metal, folk, poezję śpiewaną, a teraz jest perkusistą w naszej ulubionej kapeli Tattoo Guns.

tattoo guns

Wokalistą tego składu jest z kolei Piotr Wojciechowski, wydawca pierwszego w Polsce pisma o tatuażu – „Tatuaż – Ciało i Sztuka”, którego najnowszy numer oraz numery archiwalne będzie można otrzymać/kupić w czasie trwania imprezy. I znowu coś, co wszystko ze sobą łączy. Artykuł o Maya Tattoo znalazł się w tym piśmie już w 2008 roku (numer 29 [3] sierpień 2008)!

tatuaz cialo i sztuka

Czy teraz już wszystko jasne? To po prostu musiało się stać, jeśli brzozy mają sponsorować cokolwiek – to właśnie takie imprezy 🙂

 

A dla tych, którzy ciągle nas szukają na plakacie, mała podpowiedź:

plakat z brzoza

Zdecydowanie polecamy Koszal-INK 🙂

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube