Sezon 2016 kończy się jak zwykle Gminnymi Dożynkami. Idąc za klasykiem polskiego kina:

 

Pszenny bochen od rolnika, port trącany modrą falą, metro, traktor, telewizor, huta spływająca stalą, mruczy “więc Polak potrafi”. Zadziwiona Europa, cudów dokonują ręce robotnika oraz chłopa. Gospodarzu tych dożynek, twoja przecież to zasługa, że dzień w dzień słychać meldunek: “rośnie w górę Polska druga”!

 

Rolnictwo od dawna nie jest domeną Ustronia Morskiego. Nic dziwnego, że miejscowość położona nad samym morzem z uprawy roli i hodowli zwierząt przerzuciła się na turystykę. Dla nas więc dożynki to bardziej podsumowanie kolejnego sezonu letniego niż dziękczynienie za zebrane plony. Przełom sierpnia i września to już właściwy koniec sezonu. Dzieci rozpoczynają szkołę, studenci powoli wracają na studia, a dorośli do pracy. Dla Ustronia Morskiego to czas porządków po sezonie oraz zamykania sezonowych działalności. Zaczyna robić się cicho, spokojnie i… pusto…

Ale Dożynki być muszą! Tradycja ponad nowoczesność! A o nadchodzącym święcie nie trudno się dowiedzieć. Informują o tym rozstawione – jak co roku przy krajowej „jedenastce”– słomiane ludziki. Rodzinka pięknie przystrojonych snopkowych ludków zachęca ostatnich wakacyjnych turystów do odwiedzenia naszej pięknej miejscowości.

Przechwytywanie

Co w tym roku ciekawego Gmina Ustronie Morskie ma w swojej dożynkowej ofercie? Cała impreza zaczyna się jak co sezon dożynkową mszą dziękczynną o godzinie 12.30. Godzinę później rozpoczyna się przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na stadion. Tam po części oficjalnej zacznie się prawdziwa zabawa! Koncerty, konkursy, pokazy, występy, a przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie garkuchnia, stoiska gastronomiczne i z produktami regionalnymi oraz atrakcje dla dzieci. Po godzinie 21 rozpocznie się zabawa taneczna będąca głównym punktem programu ustrońskich dożynek:

Dozynki-2016_Plakat_w2_www

A więc przybywajcie na Dożynki do Ustronia Morskiego już 3 września! Przybywajcie Pod Brzozy które serdecznie w tym czasie Was ugoszczą! Pogoda będzie piękna, atmosfera cudowna, więc tylko Was brakuje do pełni szczęścia na koniec sezonu 2016. Zapraszamy!

Szczegóły na stronie Gminy Ustronie Morskie 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube