30 DAWCÓW NA 30 LIPCA

 

30 lipca 2015 roku “Pod brzozami” dołożyło kolejną cegiełkę do swojej historii pomagania. Jak wiecie właśnie wtedy zorganizowaliśmy Dzień Dawcy w Ustroniu Morskim. A jak było, zobaczcie sami…

 

Zaczęliśmy już dzień wcześniej. Na zajęciach z ciocią Martą dzieci dowiedziały się kim jest bliźniak genetyczny, jakie są metody pobrań komórek macierzystych, zobaczyły z bliska pałeczki do pobierania materiału genetycznego i zdobyły tytuł eksperta, co oznaczało, że mogli zachęcić rodziców do zostania Dawcami.

dzien dawcy 1

Następnie – aby nieco rozluźnić atmosferę – bawiliśmy się balonami Fundacji DKMS 🙂

dzien dawcy 2

a zakończyliśmy zajęcia wspólnym wielkim rysunkiem, który przedstawiał naszych bliźniaków genetycznych (a raczej to, jak Dzieci sobie ich wyobrażają).

Były to jedne z fajniejszych zajęć w tym sezonie, okazało się, że mamy najmądrzejsze i najbardziej twórcze dzieciaki na świecie 🙂

dzien dawcy 3

Następnego dnia zwarci i gotowi czekaliśmy na Was, przyszłych dawców 🙂 Pogoda niestety nas zawiodła ale za to okazało się, że nasz garaż może być całkiem przytulnym miejscem 🙂 Xavras założył służbowe ubranko i swoją nową obrożę, brzozowe chłopaki ubrali się ciepło i wszyscy razem ruszyli w miasto informować o naszej akcji.

dzien dawcy 4

No i ruszyła rejestracja. W przeciągu ośmiu godzin zarejestrowaliśmy 30 potencjalnych dawców, w tym naszego Prezesa 🙂 Dziękujemy wszystkim, którym chciało się ruszyć z domu w tę pogodę i obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o współpracę z Fundacją DKMS!

dzien dawcy 5

Pamiętajcie, że jeśli chcecie jeszcze zarejestrować się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych, wystarczy, że wejdziecie na stronę www.dkms.pl.

A brzozy zapraszają za rok 🙂

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube