Nie rzucamy słów na wiatr! Onkobieg 2015 – „Brzozy” tam będą!

 

Ekipa „Pod brzozami” oraz jej przyjaciele po raz kolejny wezmą udział w Onkobiegu, który mimo że jest imprezą cykliczną, to każdego roku jest coraz bardziej wyjątkowy. A o co chodzi? Chodzi o walkę! I nie mówimy tu tylko o walce z rakiem, ale również o walce z samym sobą, z własnymi wątpliwościami i słabościami. Ci którzy wygrali z rakiem wspierają tych, którzy dalej walczą i jednocześnie wszyscy chcą uczcić pamięć tych, którzy swoją walkę niestety przegrali. Diagnoza nowotworu u niejednego sprowadza się do końca własnego, bezpiecznego świata. Ekipa „Brzóz” razem z setkami osób które w niedzielę 6.05.2015 roku o godzinie 11.00 staną na starcie Onkobiegu, chce okazać swoje wsparcie, swoją solidarność ze wszystkimi, którzy nie poddają się rakowi i chcą żyć.

Trasa Onkobiegu wiedzie dookoła Centrum Onkologii oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Bieg trawa godzinę a każdy uczestnik może przebiec dowolną ilość pętli o długości 1350 metrów. Każdy przebyty kilometr to pieniądze, które zostaną przeznaczone dla osób chorych na nowotwory. „Brzozy” na starcie staną po raz trzeci, aby w koszulkach z hasłem FUCK THE RAK pokazać, że trzeba walczyć i że nie jest to walka samotna – jesteśmy z wami!

20150903_170051

Idea biegu jest naprawdę szczytna, a obecność na nim „Brzóz” niestety nie jest przypadkowa. W kwietni 2013 roku zmarła na wyjątkowo złośliwą postać nowotworu Małgosia Burzykowska – nasza przyjaciółka. Gosia mimo morderczej chemioterapii, mimo bolesnych operacji, mimo kolejnych przerzutów, mimo wyczerpującego leczenia, mimo osłabienia – nigdy nie zwątpiła w swoje wyzdrowienie. Każdego kolejnego dnia z godnością stawiała czoło rakowi, a my dziwiliśmy się, skąd ona ma na to tyle siły…

Chcemy o Gosi pamiętać, chcemy mięć ją przez cały czas w naszych sercach, chcemy aby była dla innych chorych przykładem na to, że nie można się poddawać, że trzeba walczyć o życie – dla siebie i dla innych. Dlatego po raz kolejny będziemy biec, bądźcie tam razem z nami!

Najładniejsze zdjęcie Gosi, pokazujące całe jej piękno, także to wewnętrzne zamieszczone zostało na koszulkach, w których pobiegną wszyscy uczestniczy Onkobiegu z naszej ekipy.

gosia_new4

 

Dla zainteresowanych zamieszczamy linki do:

Oficjalnej strony Onkobiegu

Brzozowej relacji z zeszłorocznego biegu

Szczegółowa relacja z wydarzeń tegorocznych już za kilka dni na ramach naszych stron internetowych.

 

Milej lektury i dzięki, że jesteście z nami 🙂

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube