Tym razem wiadomości specjalnie dla Grajkowiczów 🙂 Więcej obrazków, niż tekstu, bo wiemy, że „co zostało zobaczone, już się nie odzobaczy” 🙂 Tak więc, Grajkowicze – czytajcie!

 

Przy okazji uspokajającego tekstu o pogodzie wspomnieliśmy, że prace na Grajkowie idą do przodu. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak bardzo. Prace na Grajkowie da się streścić trzema słowami: dziury, droga, śmietnik 🙂 Pewnie wielu z Was w tej chwili się ucieszyło i odetchnęło z ulgą. Tak, to prawda – tej jesieni walczymy z tym, co na Grajkowie zdecydowanie odbierało wszystkim spokój ducha i radość z wypoczynku. Ale po kolei.

 

 

DZIURY.

Z racji usytuowania Grajkowa dziury były od zawsze. Każdy większy deszcz wymywał ziemię i pozostawiał po sobie dziury, które przy następnym deszczu stawały się bajorami pełnymi wody i tak bez końca. Drodzy Grajkowicze, meldujemy, że dziury zasypane! I to całkiem pokaźną ilością ziemi. Co więcej – nie dość, że zasypane, to porządnie uklepane i zagrabione. Spadło trochę deszczu, dzięki czemu ziemia namokła i można było ją porządnie ubić – jest szansa, że z dziurami na jakiś czas jest spokój. Oto dowody:

image1

DROGA

Wspominaliśmy już, że będzie 🙂 Wykorzystamy do niej ażurowe płyty betonowe, które wcześniej służyły Brzozom. Brzozy z racji dużej liczby Gości dorobią się drogi brukowanej. Dzięki ażurowym płytom (które z czasem poprzerastają trawą) Grajkowo zachowa swój letniskowy klimat, jednocześnie podnosząc swój komfort. Ci którzy myślą, że po prostu położymy płyty, są w błędzie. Jak już coś robić, to porządnie. Przy okazji kładzenia płyt poprawimy też meliorację. Starą wykopujemy (to te żółte rurki z boku), i na jej miejsce tworzymy nową. Jak widać na zdjęciach – staramy się podejść do sprawy jak najbardziej profesjonalnie, zróżnicowane warstwy podłoża zapewnią jak najlepszy odpływ wody, a położone na to płyty zachowają stabilność podłoża i – co za tym idzie – zarówno Waszą, jak i Waszych samochodów 🙂

image2

ŚMIETNIK

Obiekt na tyle ważny, że swego czasu stał się całkiem ważnym tematem pewnego zebrania… 🙂 Grajkowy smietnik awansuje w przyszłym sezonie na poważne centrum techniczno – gospodarcze. Przede wszystkim powiększymy część przeznaczoną na składowanie śmieci, nie chcemy powtórki sytuacji z zeszłego roku, kiedy smieci nie mieściły się i szpeciły widok. Dobudujemy coś w rodzaju komórki czy też składziku na najpotrzebniejsze narzędzia (parę razy dawaliście nam do zrozumienia, że coś takiego by się przydało). No i na koniec stworzymy miejsce na butle gazowe. Od przyszłego sezonu wszyscy Grajkowicze będą mogli wymienić butlę na miejscu – zależy nam na Waszej wygodzie i ograniczeniu do minimum czasu przeznaczonego na sprawy gospodarcze – chcemy, żebyście przyjeżdzając do swoich domków mogli przede wszystkim wypocząć.

Na razie śmietnik wygląda niepozornie, ale zaczątki prac już są:

image3

Drodzy Grajkowicze, mamy nadzieję, że czujecie się chociaż trochę dopieszczeni i zadowoleni z tych wiadomości 🙂 Przyszły sezon na Grajkowie zapowiada się pysznie!

 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube