Maj w tym roku jest wyjątkowy, zapewniając wszystkim ciężko pracującym ludziom aż dwie okazje do dłuższego weekendowego wypoczynku. Pogoda jest piękna, słoneczko grzeje, wiaterek delikatnie powiewa, a plaże są prawie puste. Warto więc odwiedzić Ustronie Morskie również pomiędzy dwoma majowymi długimi weekendami.
Nasza gmina, dla wszystkich tych którzy nie są zwolennikami leżenia plackiem na plaży, szuka wciąż nowych sposobów spędzania wolnego czasu. A najbliższe atrakcje szykują się już niebawem!
12 maja każdy kto zechce spędzić czas w Ustroniu Morskim, może załapać się na Dni Otwarte Farmy Fotowoltaicznej, organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W godzinach 10-15 zwiedzanie tej inwestycji odbędzie się zupełnie nieodpłatnie. Farma fotowoltaiczna znajdująca się na terenie naszej gminy to pierwsza w Polsce inwestycja naziemna tego typu o mocy 1 MW. Farma powstała na terenie na którym wcześniej znajdowało się wysypisko śmieci, stąd olbrzymia część środków wykorzystanych do jej budowy przeznaczona była na rekultywację terenu. Całość składa się z 3820 paneli ułożonych w 22 rzędach, skierowanych w stronę południa pod kątem 35 stopni. Odstępy między rzędami wynoszą 11,4 metra, a powierzchnia którą zajmuje farma wynosi 2,2 ha (wielkość około trzech boisk piłkarskich). Chcecie dowiedzieć się więcej? Wybierzcie się na zwiedzanie farmy 🙂

13187781_1064893490263830_1802337904_n

Szczegóły na stronach gminy. 
Kolejna atrakcja czeka na Was już 13 maja. Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny włącza się do akcji w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i oferuje naszym wczasowiczom Noc Muzeów w klimacie lotniska w Bagiczu. Tego dnia już od godziny 18 będzie można dowiedzieć się jak funkcjonowało lotnisko w Bagiczu, zobaczyć prezentację umundurowania i uzbrojenia osobistego i wyposażenia radzieckiego, czy przejechać się po Ustroniu wojskowym pojazdem historycznym. Dla smakoszy wojskowej strawy przygotowany zostanie pokaz kulinarny połączony z degustacją wojskowej kuchni radzieckiej.

13181204_1064904293596083_2031270984_n

Szczegóły na stronach gminy.
Obydwie imprezy są wyjątkowe i dostępne tylko na terenie naszej gminy. Pakujcie więc bagaże, przyjeżdżajcie „Pod Brzozy”, korzystajcie z pięknej pogody i atrakcji przeznaczonych właśnie dla Was!

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube