Jak każda szanująca się firma, po osiągnięciu pewnego pułapu dochodu, postanowiliśmy zrobić coś dla innych, dać coś od siebie. No i stało się. Brzozy zostały mecenasem sztuki J Wraz z zaprzyjaźnionym studiem tatuażu MAYA TATOO, oraz innymi firmami sponsorujemy dwa sierpniowe koncerty SKORUPA.

koncert pod brzozami

Dla niezorientowanych – Skorup, czyli Jacek Skorupa, to pochodzący ze Śląska raper i producent muzyczny. W zachodniopomorskich klubach wystąpi z materiałem ze swojej ostatniej płyty „PIĘKNA POGODA”

wolne kwatery pod brzozami

„Hip-hop inspirowany polskimi obyczajami, historie wywiedzione z lokalnych miejsc publicznych i ich autorska interpretacja” – tak o płycie mówi sam Skorup. PIĘKNA POGODA to jego czwarte już solowe wydawnictwo.

Skorup nie śpiewa o „siedzeniu pod blokiem i jaraniu blantów”, hip hop w jego wykonaniu zahacza o miejską poezję, utwory zawsze są „o czymś”. Jak podaje notka biograficzna na stronie jego wytwórni:

Podczas gdy dla tych ostatnich praelementem wszechrzeczy na przestrzeni stuleci bywały wszystkie żywioły, dla kilkuletniego Skorupa „początkiem wszystkiego” były winylowe płyty zespołu Lady Pank, których uwielbiał słuchać na słuchawkach, zazwyczaj siedząc na nocniku.

Zresztą to właśnie wspomnienie stało się początkiem utworu „Adapter Daniel”:

Wiruje płyta na adapterze Daniel
w kuchni kobita warzy jakieś danie
w łazience chłop, reperuje wirówkę
a ja za cztery lata rozpocznę podstawówkę

A teraz do nocnika się załatwiam,
adapter śmiga Lady Pank w słuchawkach,
ta pani to matka, ten chłop to mój tata,
i jeszcze nie ma z nami mego kochanego brata

To wyjaśnia wiele, pokolenie dzisiejszych 30-latków ma specyficzny ogląd świata właśnie dzięki dość nietypowemu dzieciństwu 🙂

Utwory Skorupa charakteryzują też naprawdę dobre podkłady muzyczne –jako artysta hip-hopowy zdecydowanie odcina się od prostych „podwórkowych” bitów, współpracując z wieloma artystami potrafi stworzyć kawał dobrej, inteligentnej muzyki.

Na zachodniopomorskich koncertach towarzyszyć mu będą: przy adapterach DJ JUVSON – współpracujący ze sceną hip-hopową i Tomasz Mucha grający na skrzypcach.

camping nad baltykiem

pod brzozami wolne pokoje

 Zapowiadają się całkiem dobre koncerty fusion, klasyczny instrument w połączeniu z nowoczesnym rodzajem muzyki i zakręconymi tekstami głównego bohatera wieczoru.

Dobre są też miejsca koncertów. Zarówno Klub Latarnia Morska w Kołobrzegu jak i koszalińska Plastelina są znaczącymi miejscami na klubowej i koncertowej mapie województwa zachodniopomorskiego, a ich atmosfera sprawia, że tamtejsze imprezy na długo pozostają w pamięci uczestników 🙂

Pozostaje nam serdecznie Was wszystkich zaprosić na któryś z dwóch koncertów – do Koszalina lub Kołobrzegu. My będziemy na pewno, w końcu to nasz pierwszy raz (jako mecenasów sztuki 🙂 ). Mamy nadzieję, że nie ostatni, a kto wie? Może w przyszłym roku będziemy organizować i sponsorować koncerty Pod Brzozami…

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube