Gmina Ustronie Morskie, za pieniądze swoich podatników (do których dumnie się zaliczamy) promuje walory naszej miejscowości na różne sposoby zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Przykładem takiej, godnej pochwały, aktywności jest obecność Gminy Ustronie Morskie na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu odbywających się w dniach 27 lutego – 1 marca w Hali Stulecia. Wzięło w nich udział ponad 130 wystawców z kraju i zagranicy, a cała imprezę odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

Odwiedzający nasze stanowisko najczęściej pytali o szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe na terenie Gminy Ustronie Morskie, ponieważ w tej materii mamy szczególnie dużo do zaproponowania, a także o bazę noclegową, infrastrukturę sportową i obiekty SPA. Pytania o możliwość skorzystania z campingu także się pojawiały, więc na pewno wpłynie to na większe zainteresowania naszym obiektem, szczególnie w dobie nieustannie rozwijającego się w naszym kraju caravaningu.

Aktywność władz naszej miejscowości podczas różnych imprez o profilu turystycznym oraz promocja Ustronia Morskiego wpisuje się działalność urzędu gminy mającej na celu rozwój szeroko pojętej turystyki na tych terenach i potwierdza obrany przed laty kierunek tego rozwoju. Rezultatem tych, jak pokazują kolejne sezony, skutecznych działań jest co roku zwiększająca się ilość turystów i (co jest rzadkością) proporcjonalny do tej ilości rozwój infrastruktury turystycznej zarówno gminnej jak i prywatnej. Turyści chcący cieszyć się walorami naszej gminy, nie tylko przyjeżdżają coraz liczniej w sezonie, ale poza nim także. Dzięki temu zwiększa się długość funkcjonowania obiektów turystycznych, pojawiają się coraz liczniejsze punkty usługowe czynne cały rok. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na zyski, które w dużej części są inwestowane w dalszy rozwój. Do górali nam jeszcze trochę brakuje, ale pracujemy nad tym 🙂

Oto fotografie najpiękniejszego stoiska na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu:

targi wroclaw

targi we wroclawiu

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube