Atrakcje Ustronia Morskiego

GDY ŚWIECI
  1. ROWER

Zaraz po spacerach najpopularniejszym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu nad morzem jest jazda na rowerze. Gmina Ustronie Morskie oraz jej okolice oferują mnóstwo interesujących tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ  

2.PAINTBALL

Coś dla miłośników mocnych wrażeń i adrenaliny. W okolicy naszego Campingu**** Pod Brzozami znajdziecie aż trzy pola paintballowe.

Pierwsze z nich, Splat-Shot Paintball o powierzchni 8 000 m2, znajduje się w samym Ustroniu Morskim. Oprócz tego, że będziecie mogli tam przeżyć strzelaninę jak z filmów, to jeszcze zmierzycie się z ciekawymi przeszkodami, które są dostosowane do różnych scenariuszy gier. Do Waszej dyspozycji jest profesjonalny sprzęt i pełne wyposażenie. Na polu znajduje się także miejsce na grilla i ognisko, kącik, w którym będziecie mogli się zrelaksować i odpocząć oraz gdyby zabawa się przedłużyła jest możliwość noclegu.

Dwa następne znajdują się w Kołobrzegu: CENTURION który oferuje dodatkowo spływy kajakowe Parsętą i medoEXTREME, które jako Centrum Rozrywki oferuje wiele atrakcji. . Do wyboru jest park linowy, strzelnica, rafting, zajęcia survivalu, a oprócz tego będziecie mieli okazję powspinać się na skrzynki (kto wie, może uda się Wam ustanowić nowy rekord?) czy przeprawić się przez rwącą rzekę.

  1. PARK LINOWY

Pierwszy z nich znajduje się w Ustroniu Morskim i oferuje Wam 9 tras standardowych o różnych poziomach trudności, długości i ilości przeszkód oraz 2 trasy szkoleniowe. Łączna długość tras wynosi ponad 1,5 km, na których są aż 142 różne przeszkody i atrakcje, co stawia ten park w czołówce największych parków linowych w Polsce i Europie. Żeby tego było mało, będziecie mieli możliwość przejażdżki gokartem po linie, co jest z pewnością niecodziennym doświadczeniem.

Drugi z nich (a w zasadzie trzeci licząc medoEXTREME) to Park Linowy w Kołobrzegu, który oferuje Wam 3 zróżnicowane pod względem trudności, długości i ilości przeszkód trasy. Nie musicie bać się o bezpieczeństwo swoje czy swoich dzieci podczas zabawy, ponieważ będziecie wyposażeni w kaski, liny asekuracyjne i inne sprzęty, a zabawa odbywa się pod czujnym okiem instruktora.

  1. WESTERN

Jeśli lubicie westerny i klimat Dzikiego Zachodu, to Western Park w Ustroniu Morskim na pewno się Wam spodoba. Dowiecie się tam wiele ciekawych rzeczy o plemionach Indian oraz o pierwszych osadnikach na Dzikim Zachodzie, obejrzycie prawdziwe tipi, do których można również wejść, będziecie mieli okazję wysłuchać niezwykłych historii z dawnych czasów, a także zobaczyć oryginalne stroje i sprzęty, z których na co dzień korzystali Indianie oraz spotkacie prawdziwych kowbojów. Na terenie parku znajduje się także trampolina, plac zabaw, równoważnia indiańska, na których możecie poszaleć oraz będziecie mieli okazję potańczyć po kowbojsku.

W Zieleniewie, wsi znajdującej się na obrzeżach Kołobrzegu, znajduje się Park Rozrywki Zieleniewo, który oferuje zabawę w podobnym klimacie, jak Ustroński Western Park. Spotkacie tam zarówno Indian, panny w XIX-wiecznych sukniach, jak i kowbojów w oryginalnych kapeluszach. Będziecie mogli zasmakować jazdy konnej w stylu westernowym, angielskim, a także woltyżerki, zobaczycie stadninę, mini zoo, Dziki Zachód, Wioskę Indian, autodrom, będziecie mieli okazję postrzelać z łuku, przejechać się bryczką, zobaczyć scenkę przedstawiającą napad na bank i spróbować wiele, wiele innych atrakcji. Oczywiście jest również plac zabaw dla dzieci, gdzie będą mogły się wyszaleć na licznych fantastycznych atrakcjach. Jest to słynny na Pomorzu Zachodnim Park Rozrywki, w którym z pewnością będziecie się świetnie bawić.

  1. GOLF

W okolicy Ustronia znajdzie się również coś dla sympatyków tak eleganckiej dyscypliny sportowej jaką jest golf. W Rusowie znajduje się Pole Golfowe Alte Farm, na którym świetnie będą bawić się zarówno zaawansowani gracze, jak i osoby które chcą spróbować swoich sił w tym sporcie po raz pierwszy. Oprócz zwykłego pola liczącego 9 dołków (pełnowymiarowe pole liczy 18 dołków, więc aby rywalizować w pełnym wymiarze, trzeba zrobić dwa przejścia) na terenie klubu Alte Farm znajduje się także duże pole treningowe „Golf Driving Range”. Aby rozpocząć naukę nie trzeba zapisywać się do klubu, ani też kupować profesjonalnego sprzętu czy ubrań, ponieważ wypożyczalnia jest na miejscu.

  1. NAJSTARSZE DĘBY W POLSCE

Ciekawą atrakcją dla miłośników przyrody i rowerowych albo pieszych wypraw będzie wycieczka do najstarszych dębów w Polsce specjalnie stworzonym w tym celu Błękitnym Szlakiem Turystycznym. Do 2016 roku mogliśmy podziwiać 2 piękne pomniki przyrody, jednak w nocy z 31 maja na 1 czerwca najstarszy z dębów, Bolesław, którego wiek oszacowano na 800 lat niestety padł. Prawdopodobnie występujące w tym czasie ulewy podmyły jego system korzeniowy, który został już wcześniej naruszony przez rosnącego obok buka, który przewrócił się nieco wcześniej. Dąb Bolesław miał wysokość 30m, jego obwód wynosił 691cm, a jego olbrzymia korona rozciągała się na 18m. Dąb ten dostał swoje imię na cześć króla Bolesława Chrobrego. Mimo że najstarszy z dębów padł, to nadal warto odwiedzić to miejsce, ponieważ pozostałości Bolesława nie zostały usunięte, a nieopodal rośnie drugi pomnik przyrody, dąb Warcisław. Jest on nieco młodszy od Bolesława, ale jego wiek również jest imponujący, ponieważ liczy sobie ponad 640 lat. Jego obwód wynosi 720cm, najwyższe konary sięgają aż 37m, a swoje imię zawdzięcza księciu Gryfitowi Warcisławowi III (z inicjatywy tego księcia Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie).

  1. OGRODY HORTULUS

Kolejne miejsce dla osób lubiących przebywać na łonie natury, którego nie możecie przegapić. Ok 14km od Ustronia Morskiego w miejscowości Dobrzyca znajdują się przepiękne Ogrody Tematyczne Hortulus. Jest to miejsce, w którym na powierzchni 5,5ha możecie podziwiać aż 28 ogrodów o różnej tematyce i stylistyce, np. ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski), a nawet oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim oraz różnorodne rośliny, które naturalnie nie występują w Polsce.

Nieopodal Ogrodów Tematycznych Hortulus znajdują się Ogrody Hortulus Spectabilis, które są równie spektakularne, jak te pierwsze. Jest to nowy kompleks parkowo-ogrodowy otwarty w 2014 roku, w którym możecie podziwiać m.in. ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z Kamiennym Kręgiem, ogrodem kalendarza celtyckiego i olbrzymimi rabatami bylinowymi oraz ogrody klasyczne, rozarium i grupę ogrodów New Design. Twórcy tych niesamowitych ogrodów nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowali ogród Małego Skrzata. Główną atrakcją kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy wielki na 1ha, w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa, ze szczytu której rozciąga się piękny widok na cały kompleks parkowo-ogrodowy. W owym labiryncie możecie zabawić się w pewną grę o nazwie „Labirynt Moc”, do której w sprzedaży są specjalne karty wraz z planem ogrodów i mapą labiryntu. Zapowiada się niesamowita i pełna wrażeń przygoda.

Na terenie ogrodów znajdziecie oczywiście sklep z pamiątkami „Serduszkowa Chata” oraz „Caffebar Rumianek”.

  1. LOTY WIDOKOWE

Teraz atrakcja dla tych, którzy nie mają lęku wysokości oraz tych, którzy interesują się historią i wojskiem. w Rogowie i Bagiczu istniały lotniska, które funkcjonowały podczas II wojny światowej, a teraz udostępnione są do zwiedzania pozostałości tych lotnisk oraz tajemniczych zabudowań wojskowych na ich terenie. Ciekawą atrakcją są odbywające się z lotniska loty widokowe dla turystów. Podczas takiego lotu będziecie mogli podziwiać z lotu ptaka port, pozostałości twierdzy Kolberg czy morze Bałtyckie. Taka niecodzienna przygoda na pewno długo zostanie w pamięci.

  1. CIUCHCIA

Jeśli nie zwiedziliście jeszcze okolicy, ale nie macie siły na dłuższy spacer, z pomocą przychodzi Wam kolejka turystyczna. Będziecie mogli zwiedzić naszą okolicę w ogóle nie tracąc energii! Kolejka jest wyposażona w miękkie, wygodne kanapy, na których z przyjemnością będziecie podziwiać mijaną miejscowość.

  1. WESOŁE MIASTECZKO

Na terenie Ustronia w okresie sezonu czynny jest Lunapark. To miejsce niesamowitych przeżyć i dla dzieci i dla dorosłych. Co roku Wesołe Miasteczko oferuje inne atrakcje, ale zawsze stałym punktem programu jest kolejka górska, karuzela czy strzelnica. Dla każdego znajdzie się tam co miłego!

 

Pakuj się i przyjeżdżaj!

 

😀

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube