Nie trzeba na ferie wyjeżdżać w góry żeby dobrze się bawić! Gmina Ustronie Morskie dla wszystkich dzieci które ferie spędzają na miejscu przygotowała szeroką ofertę zajęć. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Na dzieci czekają dwa tygodnie wypełnione zabawą, a początek szaleństwa to 28 stycznia.

Przez pierwszy tydzień ferii dzieci mogą brać udział w codziennych zajęciach świetlicowych odbywających się w godzinach 9.30-14.00 w Świetlicy TPD na ulicy Osiedlowej. Zainteresowani muszą się prędko zgłaszać, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

W ramach cyklicznych zajęć dla młodzieży odbywających się niemal codziennie przez całe ferie w GOK-u gmina proponuje warsztaty fotograficzne. Należy zabrać na nie ze sobą własny sprzęt fotograficzny.

Codziennie w Heliosie w godzinach 9.00-15.00 można brać w udział w konkurencjach i zabawach sprawnościowych. Podczas tych zajęć będzie możliwość zdobycia sprawności ratowniczej. Warto zaznaczyć że w czasie ferii dzieci i młodzież do 18 roku życia z naszej gminy wchodzą na basen za okazaniem ważnej legitymacji w promocyjnej cenie – 5 zł.

To nie koniec ciekawych zajęć. Dla wszystkich fanów Magdy Gessler gmina przygotowała cykl zajęć kulinarnych na których m.in. będzie można nauczyć się piec ciasteczka bez mąki, czy przyrządzać pyszne dania z warzyw i owoców.

Dzieci z zacięciem plastycznym bez problemu znajdą w gminnej ofercie coś dla siebie. Od zajęć czytelniczo-plastycznych lub plastyczno-muzycznych odbywających się w szkole podstawowej po warsztaty plastyczne prowadzone w PASYONATCE przy ulicy Górnej w godzinach 11.00-12.30. Zajęcia te cieszą się ogromną popularnością a ilość miejsc jest mocno ograniczona, należy więc szybko dokonywać zapisów! Również tam 30 stycznia i 6 lutego odbędzie się gra towarzyska „Bingo ze słodkimi nagrodami”.

Gmina nie zapomniała też o dzieciach, które marzą o karierze aktorskiej lub wokalnej. Dla dzieci przedszkolnych będą się odbywać zajęcia teatralne oraz rytmika, a dla tych nieco starszych – warsztaty wokalne.

Dla zapalonych łyżwiarzy ciekawą informacją będzie to, że 29 stycznia i 5 lutego  godzinach 11.00-20.30 wejście na lodowisko w MOSiRze w Kołobrzegu dla dzieci z naszej gminy jest darmowe. Wystarczy okazać dokument i już można śmigać na łyżwach.

Wszystkie dzieci z terenu naszej gminy serdecznie zapraszamy na oferowane przez gminę aktywności. Naprawdę u nas nie można się nudzić!

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube