Dobiega końca miesiąc lipiec. Na kempingu Pod brzozami wspaniale wykorzystywaliśmy znakomitą pogodę. Słońce praktycznie nie opuszczało Ustronia Morskiego. Miło było oglądać opalonych i wypoczętych wczasowiczów. Bałtyk pokazał się z naprawdę fantastycznej strony. Skąpana w słońcu plaża, bardzo ciepła woda i piękne fale są tym co nasi goście lubią najbardziej! Pamiętajmy jednak opalajmy się rozsądnie! Mamy dla Państwa garść rad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych oparzeń.  Przede wszystkim obalmy parę mitów dotyczących plażowania. A więc :

kąpiele słoneczne na plaży w ustroniu morskim

Mit 1 – Kiedy przebywam w cieniu nie oplam się!

To nieprawda. Opalasz się. Trzy razy słabiej, ale zawsze ! Aż 20% promieni słonecznych odbija się od wody i piasku. Prosimy mieć to na uwadze, i może nie od razu pięćdziesiątką – jednak posmarujmy się!

Mit 2 – Nie oplam się przez chmury.

Nieprawda. Promienie słoneczne, choć w mniejszym stopniu, docierają do skóry przy pochmurnej pogodzie.

Mit 3 – Wystarczy, ze posmaruję się jeden raz.

Pamiętajmy! Smarujemy się co 2 godziny lub częściej, jeśli siedzimy długo w wodzie. Po wyjściu wycieramy się ręcznikiem. Polecamy preparaty wodoodporne, bo promienie UV przenikają przez wodę!

Mit 4 – Uczęszczam na solarium. Słońce mi nie straszne.

Wydawałoby się, że po miesiącach bez słońca nasza skóra dozna szoku na plaży i warto się wprawić lampami solarnymi. Bzdura. To tylko zwiększa ryzyko czerniaka. Alternatywa? Na ok. 4 tygodnie przed wakacjami przyjmuj suplementy diety z beta-karotenem.

Mit 5 – Używam kremu z wysokim filtrem. Nie opalę się.

Jeśli jesteś mulatem – fakt, stosując faktor 50 raczej nie ściemniejesz. W innych przypadkach, jeśli długotrwale wystawiasz lico na słońce, potrzebny jest filtr od 30 wzwyż. Opalisz się, ale się nie spalisz.

Drodzy wczasowicze pamiętajcie – Systemy upadają, państwa się rozpadają a brzozy niezmiennie trwają i zmysłowo kołyszą się na wietrze…

Wszystkim Państwu życzymy równie słonecznego sierpnia !

Załoga Pod brzozami.

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube