Majówka 2019

Już za moment rozpocznie się wyjątkowo w tym roku długa Majówka. To idealna pora aby odkurzyć sprzęt ogrodowy i przy grillu spotkać się ze swoimi najbliższymi. To również najwyższy czas, aby zrobić przegląd swojego sprzętu campingowego i długim majowym weekendem rozpocząć sezon letni 2019.

Ustronie Morskie na Majówkę będzie w najwyższej gotowości, aby przyjąć pierwszy w tym roku szturm turystów spragnionych wypoczynku nad polskim morzem. Obchody Dni Ustronia Morskiego, które wypadają właśnie w tym czasie, będą jak zwykle bardzo huczne.
Zaczynamy wcześnie, bo już 26 kwietnia rozstrzygnięciem konkursu: „Mój dom. Moja ojczyzna. Moja Europa”. Zainteresowanych wynikami zapraszamy na godzinę 12.00 do ustrońskiej szkoły podstawowej.
W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się coroczny bieg „Od latarni do latarni”, którego trasa zgodnie z nazwą wiedzie od latarni kołobrzeskiej do latarni w Gąskach. Start o godzinie 9.30.4
Środa 1 maja to dzień pod znakiem sportu. Na kortach tenisowych przy Heliosie od godziny 10.00 przewidziane są gry, zabawy i turniej tenisowy dla dzieci. A na strzelnicy przy Klimczoku o 13.rozpocznie się Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy (zapisy zawodników trwają od godziny 12.45).
2.05 szykuje się fajna impreza przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim. O godzinie 19.00 przewidziany jest koncert zespołu No Bad Days, a o 20.00 zagrają Rocki’n Birds.
W piątek głównym punktem obchodów trzeciomajowych jest Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim. Następnie dzieci z zamiłowaniem do tenisa mogą wziąć udział w kolejnym turnieju tenisa ziemnego (w kategorii lat 9) w Heliosie (godzina 11.00). Dzieci z zacięciem piłkarskim również mają okazję się wykazać w XVI Turnieju piłkarskim im. Mariana Molcana na boisku sportowym (godzina 12.00).
Tego samego dnia 14.00 w remizie OSP odbędzie się poświęcenie nowego wozu strażackiego, a o 16.30 rozpoczyna się Festyn Rodzinny na nowo wybudowanym placu zabaw na ulicy Górnej.
W sobotę 4.05 o godzinie 9.00 startuje VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ustronie Morskie (świetlica w Kukinii) a o 11.00 Turniej Golfowy również o Puchar Wójta Gminy Ustronie Morskie (Alte-Farm w Rusowie).
Fanów piłkarskich rozgrywek ligowych na pewno zainteresuje mecz NKS Astra Ustronie Morskie – ISKRA Białogard o godzinie 11.00 na Euroboisku. Dzień zakończą zawody Sportowo-Pożarnicze na boisku sportowym o godzinie 15.00.
Ostatnim dniem Majówkowych szaleństw jest niedziela 5 maja – ponownie zapraszamy na mecz ligowy: tym razem NKS Astra Ustronie Morskie zagra z Darłovią Darłowo (godzina 15.00 na boisku Sportowym).

Wszystkich zainteresowanych słonecznymi chwilami nad Bałtykiem zapraszamy do Ustronia Morskiego na weekend majowy 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube