Przyjaciele Campingu Pod Brzozami w Onkobiegu bierą udział od 2013. Jeżeli jesteście zainteresowani jakie są motywy naszego udziału zachęcamy do przeczytania artykułu: https://brzozy.pl/blog/onkobieg-2019-relacja

W tym roku organizatorzy Onkobiegu z przyczyn oczywistych zostali zmuszeni do zmiany formuły biegu charytatywnego. Nie możemy, jak co roku, spotkać się w niedzielę o 13 na terenie Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskie-Curie w Warszawie. Wszyscy uczestnicy po otrzymaniu pakietów startowych od organizatorów pocztą, będą biegać indywidualnie w miejscu zamieszkania potwierdzając swój udział zdjęciem zamieszczonym na społecznościówkach z hashtagiem #onkobieg.

Ale co w takim wypadku zrobić z naszą brzozowa rodziną, która co roku liczniejsza stawia się na starcie Onkobiegu?

Tak, nam ten pomysł też się od razu nasunął: można zebrać naszych przyjaciół na Brzozach i zrobić wyjazdową edycję Onkobiegu na miarę naszych możliwości.

Decyzją zapadła od razu i została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez uczestników biegu w białych koszulkach z napisem „Fuck the Rak” jak i przez pracowników campingu, którzy będą musieli włożyć sporo organizacyjnego wysiłku. Zawsze można na Was liczyć J

Równie entuzjastycznie do pomysłu biegu wyjazdowego podeszli organizatorzy Onkobiegu oraz władze Gminy Ustronie Morskie.

Organizatorzy doślą nam dodatkowe pakiety startowe, które stanowić będą odpowiedz na rosnące zainteresowanie biegiem. Przyślą także do nas swoją onkobiegową kamerę, przy pomocy której przeprowadzona zostanie z biegu relacja na żywo wraz z wywiadami z uczestnikami oraz z pokazaniem piękna naszej kochanej miejscowości. Władze Gminy Ustronie Morskie pomogą nam w promocji oraz w przeprowadzeniu trasy po ulicach Ustronia Morskiego. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pomoc i świetną współpracę.

Zgłoszenia do biegu przyjmować będziemy do 6 września. Zgłoszenia przyjmuje dobry duch tego przedsięwzięcia i człowiek, od którego wszystko się zaczęło, czyli Piotr pod numerem: 607998112.

Koszt pakietu startowego, na który składa się pamiątkowa koszulka, medal i jeszcze kilka niespodzianek to 50 zł. Całość tej kwoty przekazana zostanie rzecz pomocy osobom chorym na nowotwory za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

Dla wszystkich uczestników i nie tylko w przededniu biegu, a więc w sobotę 12.09 na scenie GórBar odbędzie się koncert naszych przyjaciół Agaty i Krisa. Wydarzenie to odbędzie się już w posezonowej, luźnej atmosferze, co gwarantuje znakomitą zabawę.

Bieg odbędzie się w niedzielę na terenie naszego campingu a także po ulicach Ustronia Morskiego.

Po każdym przebytym okrążeniu uczestnik dostanie frotkę do założenia na nadgarstek. Na podstawie tych frotek obliczymy ile w sumie przebiegliśmy kilometrów. Im więcej kilometrów tym większa pomoc dla pacjentów onkologicznych. Wszystko w naszych rękach i nogach J

Do zobaczenia we wrześniu na Brzozach 🙂

Plan wydarzenia:

12 wrzesień (sobota)
19:00 koncert na scenie GórBar (integracja 😎 )
13 wrzesień (niedziela)
8:00 – 9:30 śniadanie dla uczestników
8:00 – otwarcie biura zawodów – odbiór pakietów startowych
9:30 – zamknięcie biura zawodów
10:00 – start biegu
11:00 – zakończenie biegu, wręczenie medali
11:00 – rozpoczęcie wydawania bezpłatnej żołnierskiej grochówki dla uczestników
11:30 – wspólny obiad – pożegnanie

Szczegóły na https://onkobieg.pl/

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube