ONKOBIEG 2021 – BIEGNIJ Z BRZOZAMI

12 września po raz kolejny startujemy Razem po zdrowie. Rusza 14 edycja Onkobiegu – imprezy charytatywnej organizowanej od 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Ta cudowna inicjatywa powstała z myślą o pacjentach onkologicznych i ich rodzinach, aby wyrazić swoją solidarność oraz uznanie za trud i wysiłek jaki wkładają „aby codziennie móc sięgać po swoje marzenia” – jak powiedział Kamil Dolecki, organizator i Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

 

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie tematyki zachorowań na nowotwory oraz ich profilaktyki. Uczestnicy Onkobiegu mają okazję do aktywnego spędzenia czasu z bliskimi i przyjaciółmi, pomagając przy tym osobom chorującym onkologicznie – wszystkie środki zebrane w trakcie biegu będą przekazane na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Sarcoma i profilaktykę. Z racji tego, iż w tym wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, narodowości, rasy czy wyznania jest ono nie tylko znakomitą formą integracji, ale również czyni je niepowtarzalną okazją do rozmowy o profilaktyce, chorobach przewlekłych i wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

 

W tym roku ze względów bezpieczeństwa Onkobieg podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się w formule wirtualnej. Ekipa Campingu pod Brzozami po raz dziewiąty włącza się w inicjatywę. Po raz drugi planujemy lokalny Onkobieg, tym razem z udziałem maksymalnie 200 osób.

Przyjaciele oraz kadra Campingu pod Brzozami pobiegną w białych koszulkach ze zdjęciem Gosi i napisem FUCK THE RAK. Jeżeli jesteście ciekawi, dlaczego zachęcamy do przeczytania artykułu: https://brzozy.pl/blog/onkobieg-2019-relacja.

 

Jakie są zasady?

 

  1. Rejestracja uczestników trwa do 14 lipca. 
  2. Bieg na trasie Campingu pod Brzozami dla pierwszych 200 osób. Każda osoba, która chce pobiec w grupie na trasie Campingu pod Brzozami powinna: 

– Zarejestrować się na www.onkobieg.pl, a następnie potwierdzić chęć udziału biegu w grupie pod adresem: jakub@brzozy.pl.

  1. koszt pakietu startowego wynosi 50 złotych – całość tej kwoty przekazana zostanie rzecz pomocy osobom chorym na nowotwory.
  2. Każda zarejestrowana osoba otrzyma koszulkę, medal oraz niespodzianki.
  3. Bieg rozpocznie się 12-go września o godzinie 10:15 i potrwa 60 min. Zbiórka o godzinie 09:30 na terenie Campingu Pod Brzozami. 
  4. Po każdym przebytym okrążeniu wyznaczonej wcześniej trasy uczestnik dostanie frotkę do założenia na nadgarstek. Na podstawie tych frotek obliczymy, ile w sumie przebiegliśmy kilometrów. Im więcej kilometrów tym większa pomoc dla pacjentów onkologicznych.
  5. Z uwagi na zmieniające się obostrzenia z powodu COVID 19 zastrzegamy sobie prawo do odwołania wspólnego biegu na trasie Campingu pod Brzozami.

 

Organizatorzy przyślą do nas swoją onkobiegową kamerę, przy pomocy której przeprowadzona zostanie z biegu relacja na żywo wraz z wywiadami z uczestnikami. 

 

PLAN WYDARZENIA ORAZ TRASA UKAŻĄ SIĘ JUŻ NIEBAWEM!!!

 

Niech moc będzie z nami!!! Bierzemy nogi za pas i lecimy z KOKSEM 😊!!!

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube