Jak co roku, wakacje spędzam z rodziną nad naszym poczciwym Bałtykiem. Jest to dla nas czas wypoczynku, ładowania baterii. Nasze dzieci czują się tu wspaniale.
Wybierając się nad polskie morze wykorzystaj w pełni jego terapeutyczne działanie. Spędzaj jak najwięcej czasu na powietrzu, dotleniaj się, korzystaj z kąpieli morskich.

Kąpiel w Bałtyku

Kąpiel w Bałtyku

Skład wody morskiej jest zbliżony do wód płodowych, w których rozwija się dziecko, a przeciętne stężenie zawartych w niej minerałów zbliżone jest do tego, jakie występuje w ludzkiej surowicy krwi. dlatego jest świetnie tolerowana i absorbowana przez naszą skórę. Mineralne składniki wody stymulują metabolizm komórkowy – poprawiając ukrwienie skóry, a co za tym idzie zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Skóra pozbywa się toksyn. Poprawia się również kondycja włókien elastyny i kolagenu. Kąpiele morskie świetnie ujędrniają skórę. Dwutygodniowy pobyt nad morzem działa niezwykle odmładzająco i tonizująco na naszą skórę.

Plaża w Ustroniu Morskim

Plaża w Ustroniu Morskim

Kąpiel w morzu poprawia stan skóry u osób zmagających się z łuszczycą. Substancje zawarte w wodzie morskiej hamują rozrastanie się blaszek łuszczycowych. Prawdopodobnie dużą rolę w tym procesie odgrywa działanie morskich minerałów oraz słońca.

Osobom, które mają problemy z żylakami zaleca się brodzenie w morzu. Chłodna, morska woda zwęża naczynia krwionośne,uelastycznia ścianki żył. Spacery po piaszczystym brzegu to wspaniały masaż stóp, który usprawnia przepływ krwi w nogach. Jest to rewelacyjna terapia antyżylakowa.

Kąpiele morskie to również bardzo skuteczny sposób na poprawienie odporności organizmu. Możemy hartować nasze dzieci poprzez moczenie stóp i spacer brzegiem morza. Co pewien czas należy wyjść na suchy piasek, aby ogrzać stopy.

Hartowanie w Morzu Bałtyckim

Hartowanie w Morzu Bałtyckim

Fale uderzające o brzeg sprawiają, że drobinki wody morskiej dostają się do powietrza tworząc aerozol solankowy. To właśnie jest sekretem korzystnego oddziaływania morskiego powietrza na nasz organizm. Morski aerozol nawilża i oczyszcza śluzówkę górnych dróg oddechowych. Działa jak dobroczynny balsam na nasze płuca. Morskie powietrze jest wolne od zanieczyszczeń i alergenów, a przy tym bogate w dobroczynny jod. Jego stężenie w powietrzu w nadmorskich miejscowościach jest kilkakrotnie wyższe niż w Polsce centralnej. Jod jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci i niemowląt. Bierze udział w produkcji hormonów tarczycy, reguluje pracę układu nerwowego, mięśniowego i krążenia. Jod ma duży w pływ na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka, dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego niedoborów. Największe stężenie jodu jest w czasie wietrznej pogody, podczas sztormu lub zaraz po nim. W Polsce wiatry od otwartego morza najsilniej wieją w okolicach Kołobrzegu (oczywiście także w Ustroniu Morskim, które znajduje się pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem) – dlatego właśnie w tamtych miejscach jest najwięcej jodu.

Molo w Ustroniu Morskim

Molo w Ustroniu Morskim

Kąpiel w morzu jest świetnym uzupełnieniem kuracji odchudzających. Fale morskie to ujędrniający masaż całego ciała, pobudzający krążenie i ułatwiający oczyszczanie organizmu z toksyn. Pomaga w redukcji cellulitu. Zimna woda przyspiesza przemianę materii.

Pobyt nad morzem dodaje sił i energii, skóra młodnieje. Nasze ciało świetnie się regeneruje po całym roku ciężkiej racy. Doceńmy nasz polski Bałtyk i korzystajmy w pełni z jego dobrodziejstw.

Małgorzata Krzyworączka
fasja.pl

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube