Biblioteka. Słowo, które wielu z Was przyprawia o gęsią skórkę. Miejsce, w którym niepodzielnie rządzi stara czarownica nienawidząca wszystkich, którzy dotykają jej „skarbów”, czyli książek. Miejsce, w którym nie wolno jeść, pić, chodzić, siedzieć, ruszać czegokolwiek, pytać o cokolwiek. Należy milczeć. Jeśli oddychać – to cicho i z należytym szacunkiem. Miejsce, w którym przepraszamy, że żyjemy, do którego idziemy w ostateczności i o którym chcemy zapomnieć. A szczególnie w wakacje.

stara bibliotekara

Oczywiście Ustronie Morskie jest wyjątkowe nawet w tym temacie. Mamy chyba najlepszą na bibliotekę na świecie: pełna życia, otwarta na ludzi – czego chcieć więcej? Nasze panie bibliotekarki to osoby z autentycznym powołaniem, które swoją pracę lubią, i którym się po prostu „chce”.Czasopisma, książki dla wszystkich, puzzle, Internet, a do tego mnóstwo imprez i akcji czytelniczych, w które angażuje i się i które organizuje nasza biblioteka. Czy może być jakieś „więcej”? Okazuje się, że tak 🙂

biblioteka publiczna gminy ustronie morskie

Nasza biblioteka działa cały rok bez przerwy. W sezonie każdy z Was może z niej skorzystać. Po co wozić ze sobą książki, skoro można je wypożyczyć na miejscu? Do tego korzystając z fachowego poradnictwa. Nasze panie bibliotekarki nie polecają byle czego, za każdym razem indywidualnie podchodzą do sprawy. No i znają się na tym, co polecają, bo naprawdę LUBIĄ CZYTAĆ (uwierzcie, to nie takie oczywiste 🙂 )

A teraz do sedna. Oprócz tego, że jest miło i fachowo, jest też nowocześnie. Naszą bibliotekę znajdziecie na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Biblioteka-Publiczna-Gminy-Ustronie-Morskie/382399118539285?sk=timeline . Warto polubić tę stronę, jest prowadzona prawie tak dobrze, jak nasza 😉 Mnóstwo aktualności, nowości, informacji – dzięki FB będziecie na bieżąco nie tylko w sprawach bibliotecznych.Nasza biblioteka przystąpiła do „programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.Program „Kraszewski dla bibliotek” wpisuje się w działania realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy.

“W grudniu 2014 roku księgozbiór Biblioteki Publicznej Gminy Ustronie Morskie został skatalogowany” – cytat ze strony biblioteki. Co to dla nas oznacza? Można przeglądać w sieci cały katalog książek, jakie posiada nasza biblioteka. Ale to jeszcze nie wszystko, od teraz poprzez internetową stronę biblioteki http://www.biblioteka.ustronie-morskie.pl/ możecie również książki rezerwować i zamawiać. Lepiej być nie może. Zresztą wyobraźcie to sobie sami: wybieracie się na urlop pod brzozy 🙂 Termin np. od 14 do 21 lipca. 10 lipca, jeszcze w domu, wchodzicie na stronę ustrońskiej biblioteki i rezerwujecie książkę.

strona biblioteki publicznej gminy ustronie morskie

Po przyjeździe na miejsce, ogarniacie się i idziecie na spacer plażą, aż do przystani. Tuż za molem schodzicie z plaży, otrzepujecie nogi z piasku i za chwileczkę jesteście pod budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury, w którym mieści się biblioteka, a tam czeka już na Was Pani Jola albo Pani Kasia z Waszą wakacyjną lekturą 🙂

 

I co Wy na to? Ustronie Morskie to oczywiście i przede wszystkim My ( 🙂 ) ale jest również wiele innych rzeczy, które wyróżniają naszą miejscowość na tle innych nadmorskich kurortów.

Naprawdę warto do nas przyjeżdżać!

 

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube